AUKCJE

Bezwypadkowe samochody / pojazdy
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Sprawdzanie historii AutoCheck
Kontrola posprzedażowa (PSI)
Liczba samochodów na tydzień
Szczegółowy opis uszkodzeń
Oszczędność w porównaniu z ceną detaliczną
Szukaj według aukcji
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Kontrola posprzedażowa (PSI)
200,000 pojazdów tygodniowo
Szczegółowy opis uszkodzeń
Oszczędność w porównaniu z ceną detaliczną do 40%
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Kontrola posprzedażowa (PSI)
70,000 pojazdów tygodniowo
Szczegółowy opis uszkodzeń
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Kontrola posprzedażowa (PSI)
116,000 pojazdów tygodniowo
Szczegółowy opis uszkodzeń
Oszczędność w porównaniu z ceną detaliczną do 60%
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Kontrola posprzedażowa (PSI)
50,000 pojazdów tygodniowo
Szczegółowy opis uszkodzeń
Szczegółowy arkusz aukcyjny
Gwarancja przebiegu
Kontrola posprzedażowa (PSI)
50,000 pojazdów tygodniowo
Szczegółowy opis uszkodzeń

Ogólne informacje o aukcjach

Aukcje amerykańskie to ogromne placówki handlowe, które są zamknięte dla nieupoważnionych osób (wymagana jest specjalna rejestracja, aby wziąć udział w licytacji). Praktycznie wszystkie aukcje samochodowe w Ameryce są przedstawicielstwami handlowymi, czyli skupiają się na profesjonalistach z branży motoryzacyjnej.
Wyłącznie profesjonalni brokerzy mogą brać udział w aukcjach w takich witrynach jak Manheim, Adesa, IAAI. Zwykła osoba nie może zostać dopuszczona do platform handlowych takich aukcji. Samochody na tych aukcjach są zwykle sprzedawane przez partnerów producentów (po zaakceptowaniu ich od byłych właścicieli w ramach programu zamiany) lub przez różne firmy pośredniczące, firmy ubezpieczeniowe, w tym firmy leasingowe, które sprzedają samochody po upływie terminu ważności.

Aukcje w USA są częścią jednego Krajowego Stowarzyszenia Aukcji Samochodowych, które ściśle monitoruje realizację szeregu formalnych wymagań dotyczących sprzedaży samochodów. Wiele samochodów ma szkolenia przedsprzedażowe i są wystawiane na takie profesjonalne aukcje, czasem nawet z pewną gwarancją dealera. Jednak często na takich aukcjach sprzedawane są nowe samochody gwarancyjne, które z tego czy innego powodu producenci nie sprzedawali swoich dystrybutorów za pośrednictwem salonów. Samochody na aukcję samochodową są sprzedawane na takich samych zasadach jak na zwykłej aukcji. Cena powstaje w trakcie negocjacji i zależy od popytu, modelu, przebiegu i stanu technicznego samochodu.

Potencjalni nabywcy (dealerzy aukcyjni) mogą z wyprzedzeniem zapoznać się z losami na żywo na stronie aukcyjnej lub na ekranie komputera, zobacz i wybierz ze zdjęć i opisów dowolnego pojazdu przesłanego bezpośrednio przez dystrybutorów lub przez innych sprzedawców aukcyjnych. Przykładem tego jest system Simulcast, który pozwala dealerom uczestniczyć w aukcjach systemu Manheim, siedząc za ekranem swojego komputera. A po zakupie możesz zapłacić bardziej szczegółowy raport posprzedażny (PSI), który zapewnia, że ​​raport wstępny odpowiada faktycznemu stanowi samochodu.

Cena używanych samochodów może zostać ustalona przed aukcją . Korzystając z dostępu online z naszej strony internetowej, możesz najpierw nawigować po średnich cenach aukcyjnych wybranego samochodu, przeglądając statystyki sprzedaży na aukcjach z przebiegiem i stanem podobnym do tego, którego potrzebujesz. Właściciele samochodów z kolei są świadomi cen rynkowych przed sprzedażą samochodu, więc nie sprzedają samochodu znacznie taniej niż średnia cena takiego samochodu.

Istnieje kilka sieci aukcyjnych USA, najbardziej znane to MANHEIM, COPART, ADESA, IAA, NPA. Oczywiście tej listy nie można nazwać wyczerpującą - w USA istnieją inne aukcje sprzedające zarówno nowe, jak i używane samochody. Kupując samochód na takiej aukcji, kupujący ma zagwarantowaną przyjżystość historii kupowanego samochodu, brak umiejętnie ukrytych wad i dokładność odczytu licznika przebiegu (w końcu, jak wiadomo, jest to przebieg, który jest początkowym parametrem określającym kolejność konserwacji samochodu i listę prac konserwacyjnych).

Samochód może zawierać pewne ukryte i oczywiste wady, ale każde trafienie w wypadku, kradzieży lub innego rodzaju szkody muszą być ściśle zapisane w dokumentach. Wszystkie samochody, które nasi klienci kupują za pośrednictwem naszej firmy na aukcji, możesz sprawdzić za darmo i bez ograniczeń przed zakupem za pomocą systemu AutoCheck, znając numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), możesz dowiedzieć się pełnej historii samochodu, czy samochód był w wypożyczalni samochodów lub w razie awarii itp.